Bu yıl kamuya 19 bin memur alımı yapılacak

Yorum (6) Personel Alım Haberleri - Bu yıl kamuya 19 bin memur alımı yapılacak

Bu yıl kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirmek üzere 19 bin yeni memur alımı yapılacak.

Merkezi Yönetim Bütçe Kanununun, Genel Kurulda görüşülmesi sonrasında, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanlış bilgilendirmesinden, yazılı ve görsel basın 2015 yılında 75 bin memur alımı yapılacağı belirtmektedir.

Oysaki, 2015 yılı Bütçe Kanunda, kaç adet atama izni verildiği açık olarak yazmaktadır.

Bütçe Kanununa göre, 2015 yılında 4 bini öğretim elemanı, 36 bini memur olmak üzere toplam 40 bin atama izni verilmiştir.

Bu atama izninin kurumlara göre dağıtımı ise Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı’nın hazırlığına göre Başbakan tarafından yapılacaktır.

Daha önceki yıllarda, 40 binlik atama iznine ilave olarak, her kamu kurumuna emeklilik, nakil veya istifa yoluyla boşalan kadrolarının yüzde 50’sine atama yapma hakkı veriliyordu. Bu hak 2014 yılından itibaren kaldırıldı.

Diğer taraftan, Şubat ayında yapılacak 15 bin öğretmen ataması 36 binden düşüleceği için, eğer kanuni bir düzenleme yapılmaması durumunda, 2015 yılında 2014 yılında olduğu gibi çok az sayıda memur alımı yapılacak.

memur forum, eleman alımları, iş ilanı, işe alım süreci, son dakika, ne zaman, sonuçları açıklandı mı, posta gazetesi, hürriyet gazetesi, hakkında haberler, iş başvurusu nasıl yapılır, ne zaman yapılacak, maaşları ne kadar, ne iş yapar, şartları nelerdir, personel alımı 2018, memur alımı 2018, son başvuru ne zaman, iş başvuru formu, alımları ne zaman, işçi alımı, açık pozisyonlar, memurlar.net, kpss, kaç puan kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, takvim gazetesi, posta gazetesi, iş ilanları sitesi.
Bu yıl kamuya 19 bin memur alımı yapılacak yazısına yapılan yorumlar
 1. selimhan dedi ki:

  restorator personel alimi 2015 demişsiniz ama kim nere alıyor yaz mamılsınız.

 2. selimhan dedi ki:

  restorator personel alimi 2015 demişsiniz ama kim nere alıyor yaz mamılsınız.

 3. nazdar dedi ki:

  evet kaç kişi alınacak ve kaç puan istiyo

 4. nazdar dedi ki:

  evet kaç restoratör alınacak ve atama kaç puan istiyo

 5. levent dedi ki:

  restoratör alımları olacak mı bu kasımda bilgisi olan bilgi verebilir mi

Yorum yaz