2018 Yılında 179 bin Memur Personel Alımı Yapılacak

Yorum (2) Memur Alımları - 2018 Yılında 179 bin Memur Personel Alımı Yapılacak

2018 yılı bütçe görüşmeleri sürerken kamu kurumlarının Maliye Bakanlığı’ndan talep ettiği ve onay aldığı kadrolar da ortaya çıkmaya başladı. 2018 yılında kamu kurum ve kuruluşlarına 179 bin memur alımı yapılacak.

179 bin memur alınacak

Atama bekleyen memur adaylarına büyük müjde! Kamuya 179 bin memur personel alımı yapılacak.

2018 yılı bütçe görüşmeleri sürerken kamu kurumlarının Maliye Bakanlığı’ndan talep ettiği ve onay aldığı kadrolar da ortaya çıkmaya başladı.

2018 yılı bütçe görüşmeleri sürerken kamu kurumlarının Maliye Bakanlığı’ndan talep ettiği ve onay aldığı kadrolar da ortaya çıkmaya başladı.  Şuana kadar 179 bin  kadro personel açığı var, kurumlar bu açıkları ek atama izinleriyle kapatmaya çalışacak. Hangi kurumların 2018’de ne kadar personel açığı var. Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Üniversiteler, Hastaneler, Engelli Personel, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı 2018 yılında toplamda yaklaşık olarak 179bin civarı personel alımı yapması bekleniyor. Sağlık Bakanlığı 2018 yılında 35 bin den fazla personel alımı yapacağı tahmin ediliyor.

Ocak ayı itibari ile Milli Savunma Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı gibi kurumlar personel alımı yapacak. Kafkas Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’de  2018 Ocak ayında personel alacak olan kurumlar içinde. Ocak ayında eleman alımı yapacak kadro ve atama izni verilen kurumlar hangileri ve ne kadar personel alacak sizlere sunuyoruz.

2018 Ocak ayında personel alımı yapacak olan kurumlar:

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu – 9
Dışişleri Bakanlığı -10
Milli Savunma Bakanlığı – 396
Savunma Sanayi Müsteşarlığı – 10
ÖSYM – 12
Kafkas Üniversitesi – 11
Bilgi ve Teknoloji Kurumu – 71
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı – 7
Sosyal Güvenlik Kurumu – 50 son başvuru tarihi 9 Şubat 2018
TBMM – 70
Eti Maden İşletmeleri – 56
Emniyet Genel Müdürlüğü – 29
Ondokuz Mayıs Üniversitesi – 47
İçişleri Bakanlığı – 18
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı – 5
Hazine Müsteşarlığı – 20
Diyanet İşleri Başkanlığı – 10

 

DEĞERLENDİRME: Birçok kurumun kamuoyuna açıklanmayan kadro talepleri olabilir ama son sözü Maliye Bakanlığı söyleyecektir. Kamu kurumları, kadro değişikliklerini ve serbest bırakmaya ilişkin taleplerini Mayıs ayı sonuna kadar Maliye Bakanlığına ve Devlet Personel Başkanlığına gönderebilecektir. 2018 yılının personel alımları konusunda bereketli geçeceğini söyleyebiliriz.

memur forum, eleman alımları, iş ilanı, işe alım süreci, son dakika, ne zaman, sonuçları açıklandı mı, posta gazetesi, hürriyet gazetesi, hakkında haberler, iş başvurusu nasıl yapılır, ne zaman yapılacak, maaşları ne kadar, ne iş yapar, şartları nelerdir, personel alımı 2018, memur alımı 2018, son başvuru ne zaman, iş başvuru formu, alımları ne zaman, işçi alımı, açık pozisyonlar, memurlar.net, kpss, kaç puan kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, takvim gazetesi, posta gazetesi, iş ilanları sitesi.
2018 Yılında 179 bin Memur Personel Alımı Yapılacak yazısına yapılan yorumlar
  1. zahide dedi ki:

    2016 atamalar ne zaman yapılacak

  2. Yusuf dedi ki:

    Yarın

Yorum yaz