Jandarma Genel Komutanlığı Memur Alımı

Yorum (3) Memur Alımları - Jandarma Genel Komutanlığı Memur Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı 22 memur alımı yapıyor. Jandarma Genel Komutanlığı memur alım ilanına başvurular 4 Aralık – 28 Aralık tarihleri arasında sadece Jandarma Genel Komutanlığı internet sitesinden yapılacak olup, posta ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURUDA BULUNACAK ADAYLARDA ARANACAK ŞART VE NİTELİKLER

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.
 • 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2014 KPSS) girmiş olmak ve unvanların karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen en az puanı almış olmak.
 • Başvuru işlemlerinde; 1. Lisans mezunları için 2014 yılı KPSS sınavına ait KPSSP3 puan türü, 2. ÖN LİSANS mezunları için 2014 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93 puan türü, 3. Ortaöğretim mezunları için 2014 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94 puan türü kullanılacaktır.
 • İlân edilen unvanlar için, unvanların karşısında belirtilen öğrenim düzeyi şartını, 2014 KPSS tarihinde adayların en son mezun oldukları okul düzeyi olarak sağlamaları ve 2014 KPSS’ye bu öğrenim düzeyinden girmiş olmaları gerekmektedir.
 • Merkezi sınava (2014 KPSS) giriş tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.
 • Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi görevlerde çalışıyor olmamak.
 • Erkek adaylar için; Askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.
 • Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri asker hastanesinden TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre “Sivil Memur Adayı Olur” kararlı sağlık raporu almış olmak.
 • Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak.
 • Kadro unvanlarının hizasında belirtilen niteliklerin tamamına sahip olmak.

Jandarma Genel Komutanlığı sivil memur alımı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

memur forum, eleman alımları, iş ilanı, işe alım süreci, son dakika, ne zaman, sonuçları açıklandı mı, posta gazetesi, hürriyet gazetesi, hakkında haberler, iş başvurusu nasıl yapılır, ne zaman yapılacak, maaşları ne kadar, ne iş yapar, şartları nelerdir, personel alımı 2018, memur alımı 2018, son başvuru ne zaman, iş başvuru formu, alımları ne zaman, işçi alımı, açık pozisyonlar, memurlar.net, kpss, kaç puan kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, takvim gazetesi, posta gazetesi, iş ilanları sitesi.
Jandarma Genel Komutanlığı Memur Alımı yazısına yapılan yorumlar
 1. benimde cocukluk hayalim onlisans mezunuyum bende gonullu polis olmak istiyorm dedi ki:

  Tugba tanis

 2. fatih kahraman dedi ki:

  iş ilanı memur ilanı farketmez bu ilanları güncellesenizde boşuna sonuna kadar okutmasanıza bize tarihi geçmiş ilanları, linkin üzerinde 2016 tarihli fakat içerik geçmiş tarihli ilanlarla dolu, dalga mı geçiyosunuz insanlarla, ya dürüstce yönetin siteyi yada bırakın bu işi

Yorum yaz