Kültür ve Turizm Bakanlığı’na personel alımı onaylandı

Yorum (5) Sözleşmeli personel alımları - Kültür ve Turizm Bakanlığı’na personel alımı onaylandı

Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na 234 sözleşmeli personel alımını onayladığının müjdesini vermişti.

Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na 234 sözleşmeli personel alımını onayladığının müjdesini vermişti. Ancak aylar geçmesine rağmen Bakanlık ne atama ilanı verdi ne de merkezi yerleştirme için kadro bildirdi. Söz konusu müjdeyle, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na 234 Sanat tarihi ve Arkeoloji mezunu alınacaktı. Atama bekleyen adaylar, umutsuzca Kültür ve Turizm Bakanlığı’nı beklemektedir.

Bakanlık Arkeolog Dışında 60 Personel Alacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2015-1 Merkezi memur yerleştirmesinde 60 personel alımı yapacak. Alınacak personel dağılımı şu şekildedir:

UNVANI Atama Sayısı
Mühendis 18
Memur 9
Mimar 17
Kütüphaneci 15
Tekniker 1
TOPLAM 60

Arkeolog Adayları Tepkili!

“Atama bekleyen arkeologlar olarak söz konusu 234 kadronun atamaya açılmasını yıllardır bekliyoruz. Maliye Bakanlığı atama vizesini verdiğini duyurunca Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri büyük bir gururla bu müjdeyi basın-yayın kanallarıyla kamuoyuyla paylaştılar. Ancak aradan 2 ay geçmesine rağmen alım ilanına çıkmadılar veya bilinçli olarak ilana çıkmıyorlar. Telefonla sürekli aradığımızda 1 hafta içinde ilana çıkacaklarını söylemelerine rağmen atama ilanı verilmemektedir. Sürecin uzamasından rahatsızız, adaletsiz bir yöntem olan mülakatın alt yapısı mı hazırlanıyor diye kuşku ve kaygılarımız vardır. Görüştüğümüz yetkililer rahat olun, KPSS puan üstünlüğüne göre atamalar yapılacak diyor. Ancak bizler süreç uzadığı için korkuyoruz. Son görüşmemizde de Bakanımız Ömer ÇELİK’in imzasının eksik olduğu, imzalarsa ilana çıkacaklarını ifade ettiler. Bizler atama bekleyen arkeologlar olarak artık hayatlarımızı ve hayallerimizi ertelemekten yorulduk. Bir an evvel Sayın Bakanın bu kadroları imzalamasını talep ediyoruz.”

Özetle; 2015 Bütçesine göre Bakanlığa 150 ilave atama izni verilmişti. 2015-1 Haziran atamasında 60 kadroya alım yapılacak. Bahsedilen 234 sözleşmeli kadroyla ilgili;

1)Sayın Bakanın söz konusu 234 kadroyu bir an önce onaylaması ve Bakanlığın alım ilanına çıkması faydalı olacaktır.

2)Arkeolog ve Sanat Tarihi mezunlarına diğer Bakanlıklar kadro açmamaktadır. 234 kadro adaylara çok görülmemelidir. Bir an önce atamaları yapılmalıdır.

3)234 kadroya KPSS puan üstünlüğüne göre atamalar yapılmalıdır. Sözlü sınavla uğraşılmamalıdır.

 

memur forum, eleman alımları, iş ilanı, işe alım süreci, son dakika, ne zaman, sonuçları açıklandı mı, posta gazetesi, hürriyet gazetesi, hakkında haberler, iş başvurusu nasıl yapılır, ne zaman yapılacak, maaşları ne kadar, ne iş yapar, şartları nelerdir, personel alımı 2018, memur alımı 2018, son başvuru ne zaman, iş başvuru formu, alımları ne zaman, işçi alımı, açık pozisyonlar, memurlar.net, kpss, kaç puan kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, takvim gazetesi, posta gazetesi, iş ilanları sitesi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı’na personel alımı onaylandı yazısına yapılan yorumlar
 1. Yüksel ataç dedi ki:

  52 yaşındayım lise mezunuyum is ariyorum

 2. mağdur dedi ki:

  iş yok efenim iş yok!

 3. Turizm Mezunlar olarak cok bir şey boşu buna okumuş bu bölümü onun için dir ki turizmin hali orta acaba ne zaman atanacagiz 79 almışım atama çok normal bir memur olarak atanamakta o da zor dedi ki:

  Cahit

 4. kültürel miras ve turizm mezunuyum is ariyorum dedi ki:

  Yakup

Yorum yaz