Sözleşmeli Astsubay Alımı 2018

Yorum yaz Genel - Sözleşmeli Astsubay Alımı 2018

2018 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay Alımı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında Eğitim-Öğretim Görecek Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı erkek/kadın Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla ön başvurular 02 – 23 Nisan 2018 tarihleri arasında internet üzerinden www.jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr ve www.jsga.edu.tr adreslerinden yapılacaktır.

Ön başvuru yapan adaylardan kontenjan miktarlarının 10 katı kadarı (Sahil Güvenlik Güverte ve Makine branşları için ön başvurusu kabul edilen tüm adaylar) seçme sınavlarına (belge inceleme, fiziki kontrol [ön sağlık muayene], fiziki yeterlilik ve mülakat aşamaları) çağrılacaktır. Ön başvuru yapan adaylardan ücret alınmayacak, ancak seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan adaylardan 50 TL. “sınav ücreti” alınacaktır.

1. BAŞVURU ŞARTLARI:

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
b. Başvuru kılavuzlarında belirtilen lisans veya ön lisans programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen, yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş veya kesin kayıt tarihi olarak belirlenen 17 Eylül 2018 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.
c. Lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 17 Eylül 2018 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1991 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimi yapanlar olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlular)
ç. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,
d. www.jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan “2018 Yılı J.Gn.K.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu” ve “2018 Yılı S.G.K.lığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu”nda düzenlenmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

2. BAŞVURU YERİ, ZAMANI VE ŞEKLİ:

a. Ön başvurular www.jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adreslerinden ulaşılabilecek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile 02 – 23 Nisan 2018 tarihleri arasında giriş yapılacaktır.
b. Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin ve sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav ücreti yatırma duyurusu, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular www.jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adreslerinden ilan edilecektir.
c. Başvuru kılavuzları okunmadan, internet ortamında başvuru yapılmamalıdır. Başvuru esnasındaki yapılabilecek yanlış kodlamalar ve yanlış beyanlardan, ilanların takip edilmemesinden doğacak olumsuz sonuçlardan aday sorumludur.

3. İLETİŞİM:

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Merkez Komutanlığı Beytepe / Çankaya / ANKARA’ dır.
Tel: (0312) 464 4836 (Hafta İçi 09.00-17.30 saatleri arası)
İnternet Adresleri: www.jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr ve www.jsga.edu.tr

memur forum, eleman alımları, iş ilanı, işe alım süreci, son dakika, ne zaman, sonuçları açıklandı mı, posta gazetesi, hürriyet gazetesi, hakkında haberler, iş başvurusu nasıl yapılır, ne zaman yapılacak, maaşları ne kadar, ne iş yapar, şartları nelerdir, personel alımı 2018, memur alımı 2018, son başvuru ne zaman, iş başvuru formu, alımları ne zaman, işçi alımı, açık pozisyonlar, memurlar.net, kpss, kaç puan kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, takvim gazetesi, posta gazetesi, iş ilanları sitesi.

Yorum yaz