Yeni memur kadroları açıldı

Yorum yaz Personel Alım Haberleri - Yeni memur kadroları açıldı

Resmi Gazete’de yayımlanan dolu/boş kadro kararnamesiyle bazı kamu kurumlarında yeni memur kadroları açılırken aynı zamanda görevde yükselme sınavı içinde dolu kadro değişiklikleri yapıldı.

Avrupa Birliği Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna ait bazı dolu kadrolarda derece değişikliği, bazı boş kadrolarda ise sınıf, unvan ve derece değişikliği yapıldı.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararıyla yapılan kadro değişiklikleri, bazı kurumlarda yeni memur alımına gidileceği ve görevde yükselme sınavı açılacağı şeklinde değerlendirildi.

Yapılan değişiklikler ile, kurumlara ait dolu kadrolarda derece terfilerine yönelik değişikliklerin yanı sıra ilk defa veya görevde yükselme suretiyle ya da naklen atama yapmaya yönelik bazı değişiklikler de yapıldı.

Yeni memur kadroları açıldı 

Sosyal Güvenlik Kurumu için 20 adet Şube Müdürü, 19 Adet Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcısı ve 17 adet Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı kadrosu ihdas edilmesi, bu kadrolar için görevde yükselme sınavı açılacağı veya naklen atama yapılacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu için 40 adet İcra Memuru, 136 adet Uzman Tabip, 59 adet Tabip ve 16 adet Diş Tabibi kadrosu ihdas edilmesi, bu kadrolara ilk defa atama yapılacak.

Kamu Hastaneleri Kurumu için 510 adet Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 59 adet Avukat, 67 adet Mühendis, 15 adet Fizikçi kadrosu ihdas edilmesi, bu kadrolara ilk defa atama yapılacak.

Kamu Hastaneleri Kurumu için 1-12 derecelerde toplam 5378 adet Hemşire kadrosu ihdas edilmesi, bu kadroların bazıları için görevde yükselme sınavı açılacağı ve bazıları için de ilk defa atama yapılacak.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı için 10 adet Mimar ve 10 adet Tekniker kadrosu ihdas edilmesi bu kadrolara ilk defa atama yapılacak.

memur forum, eleman alımları, iş ilanı, işe alım süreci, son dakika, ne zaman, sonuçları açıklandı mı, posta gazetesi, hürriyet gazetesi, hakkında haberler, iş başvurusu nasıl yapılır, ne zaman yapılacak, maaşları ne kadar, ne iş yapar, şartları nelerdir, personel alımı 2018, memur alımı 2018, son başvuru ne zaman, iş başvuru formu, alımları ne zaman, işçi alımı, açık pozisyonlar, memurlar.net, kpss, kaç puan kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, takvim gazetesi, posta gazetesi, iş ilanları sitesi.

Yorum yaz